warzywa-strąkowe

Pestovanie strukovín

Schéma ošetrovania prípravkami AGRARIUS pri pestovaní strukovín:

Strukoviny (strukoviny) sú na Slovensku už roky veľmi populárne, ale v poslednej dobe sú ešte populárnejšie ako zdroj bielkovín nahradzujúcich mäso. Spotreba potravín s vysokým obsahom bielkovín, ako sú fazuľa, hrach, šošovica, fazuľa, sója a biele vlčie bôby, rastie. Semená strukovín sú nepostrádateľným zdrojom bielkovín, železa, vápnika, fosforu, horčíka, jódu, draslíka, ľahko rozpustnej vlákniny, vitamínov skupiny B, antioxidantov a fytoestrogénov. Nemalo by sa zabúdať ani na to, že strukoviny sa široko používajú aj ako krmivo pre hospodárske zvieratá.

Strukoviny vyžadujú relatívne dobré pôdy, o ktoré sa oplatí starať použitím humínových kyselín - Lignohumat Super, a bakteriálnymi prípravkami bi azot, protec bacter a fosfor bacter, ktoré zabezpečia vhodnú štruktúru pôdy, ako aj jej zdravie a stav vzduchu a vody v pôde. Pri pestovaní strukovín je veľmi dôležité zabezpečiť, aby korene rastliny mohli koexistovať so symbiotickými baktériami, čo zaručují vysokú a plnohodnotnú úrodu. Na tento účel sa semená pred sejbou ošetria špeciálne pripravenými vakcínami (bi sója, bi fazuľa, bi lupina a bi symbio). Je dôležité, aby sa pre konkrétny druh použila správna vakcína, pretože každý druh prežije iba s jedným konkrétnym kmeňom baktérií.

Hnojenie strukovín zakladáme na analýze pôdy. Je obzvlášť dôležité obmedziť hnojenie dusíkom, ktoré používame iba v malej dávke, v období pred vývojom vyvinú bradavíc s baktériami, ktoré rastlinám poskytnú dusík zo vzduchu. Hnojenie dopĺňame mikroelementmi pomocou SOLER L.

Aby rastliny silne rástli a poskytovali vynikajúci výnos počas kultivácie, odporúča sa počas vegetačného obdobia niekoľkokrát používať nanogro aqua (už vo fáze 3-4 listov) a Naturalny plon. nanogro aqua aplikovaná po odkvitnutí zabezpečí vysoké výnosy a zabráni vypadávaniu semien počas zberu.

Za zmienku tiež stojí, že strukoviny  môžu zanechať v pôde až 200 kg ľahko dostupného dusíka pre následné plodiny na poli. Organické zvyšky po kultivácii by mali byť drvené a postriekané dusíkovým hnojivom, full terminator a prípravkomprotec bacter, aby sa organická hmota rýchlo premenila na humus.

Výživové požiadavky:

Optimálny obsah základných živín pri pestovaní strukovín by mal byť: N - asi 30, P-40-60, K-125-175, Mg-50-70, Ca-1000-2000 mg / l pôdy. Pri výnose 20 t / ha strukoviny sa z pôdy odoberie asi 80 kg dusíka, 30 kg fosforu, 60 kg draslíka, 8 kg horčíka a 56 kg vápnika.

Za zmienku stojí, že strukoviny potrebujú dusík iba v počiatočných štádiách vývoja, pretože sa im neskôr vyvinú koreňové bradavice s baktériami viažucimi dusík. A tu je potrebné naočkovať (obaliť) semená pred sejbou kmeňmi symbiotických baktérií. Na tento účel sa odporúča výrobok bi bean.

Pripomeňme si, že strukoviny môžu pre nasledujúce plodiny nechať na poli až 200 kg dusíka.