drzewka-owocowe

Pestovanie ovocných drevín

Schéma ošetrovania prípravkami AGRARIUS pri pestovaní ovocných drevín:

Pestovanie ovocných stromov a kríkov na Slovensku závisí od klimatických podmienok.

Najnebezpečnejšie sú nízke teploty počas zimných a jarných mrazov. Jednotlivé druhy a odrody majú rôzny stupeň mrazuvzdornosti. To je obzvlášť dôležité pre citlivé včasne kvitnúce druhy, ako sú broskyne, marhule, čerešne a višne.

Pestovanie ovocných stromov delíme na:
• kôstkové - čerešne, slivky, marhule, broskyne atď.
• malvicové - jablká, hrušky atď.
• orechy

Založenie ovocného sadu musí byť dobre premyslené a musí mu predchádzať množstvo ošetrení, aby sa rastlinám poskytla úrodná pôda s primeranou štruktúrou a zložením. Bohužiaľ, ovocný sad je väčšinou založený na starých pozemkoch, kde je poškodená a unavená pôda a zničené štruktúra pôdy. V takom prípade odporúčame použiť zelené hnojivá na orbu alebo iný druh organických látok. Je nevyhnutné používať humínové kyseliny a bakteriálne prípravky, ktoré zázračne zlepšujú štruktúru pôdy, ale tiež zlepšujú jej fytosanitárny stav (Lignohumat Super, azot bacter, protect bacter a fosfor bacter).

Stromy sa zvyčajne sadia na jeseň - od začiatku októbra až do prvého mrazu, takže pred výsadbou odporúčame namočiť korene v produkte nanogro forte superstart. To pomôže rastlinám regenerovať koreňový systém a dobre sa zakoreniť pred začiatkom sezóny.

Pri hnojení ovocných rastlín vychádzame z takzvaného pôdneho rozboru, kde sú živiny obsiahnuté vo forme dostupnej pre rastliny Počas vegetačného obdobia odporúčame, aby ste rastliny hnojili mikroživinami SOLER Fruit, a napríklad listovým vápnikovým hnojivom Calory. Na jar, pri kultivácii skoro kvitnúcich druhov, sa na zvýšenie odolnosti rastlín voči poklesom teplôt oplatí použiť nanogro aqua podporný induktor. Pred kvitnutím sa oplatí použiť STOP DROP FLOWER, ktorý zabezpečí dlhé a efektívne kvitnutie a nastavenie ovocia.
Aby rastliny správne rástli, musí sa každý postrek ošetriť antistresovým a regeneračným prípravkom Naturalny Plon alebo Naturalny Plon XM.

Veľkým problémom pri pestovaní ovocných stromov je predzberové opadávanie ovocia, ktorému je možné zabrániť použitím prípravku STOP DROP FRUIT, ktorý je bezpečný pre rastliny a zlepšuje kvalitu ovocia. Taktiež stojí za zmienku, že neobsahuje žiadne škodlivé zvyšky.